Dobierz rozmiar

Jak właściwie dobrać rozmiar?

Bardzo ważną sprawą jest pilnowanie rozmiaru bucików naszych dzieci. Mała stopa potrafi w ciągu roku zmienić rozmiar nawet 3-krotnie! Jeśli dziecko niechętnie chodzi, często prosi rodziców o wzięcie na rączki lub nie chce zakładać bucików, należy sprawdzić, czy niewłaściwy rozmiar nie jest przyczyną problemu.

Aby określić rozmiar najpierw należy zmierzyć stópkę dziecka. Jak to zrobić? Już podpowiadamy :)

Jeśli wybierasz się do naszego salonu nie musisz się o to martwić, na miejscu mamy specjalne miarki, dzięki którym beż problemu zmierzymy stópkę Twojego dziecka, jeśli jednak planujesz dokonać zakupu w naszym sklepie internetowym zmierz stopę malucha według poniższych wskazówek:

  • postaw dziecko na kartce papieru przy ścianie, tak aby tył pięt jej lekko dotykał
  • dopilnuj aby dziecko stało w lekkim rozkroku, tak aby równomiernie obciążać obie stópki    
  • zaznacz na kartce długopisem miejsce, do którego sięgają paluszki dziecka    
  • zmierz odległość od ściany do zaznaczonego miejsca linijką i GOTOWE! :)   

Pamiętaj! Wybierając buciki należy do długości stopy doliczyć od 0,5 cm do maksymalnie 1 cm aby zostawić miejsce na paluszki i wzrost stopy dziecka. Jeśli rozmiar wychodzi na granicy należy zawsze wziąć większy.

Przy sandałkach zalecany zapas to 0,5 cm, przy zimowych bucikach 1 cm a czasami może to być nawet 1,5 cm, im wyższy but i bardziej zakryty, tym zapas może być odrobinę większy. 

Dla szczupłej stopy zawsze wybieramy zapas w dolnych granicach, dla tęższej staramy się szukać bucika w grnej granicy zapasu.

Rozmiarówki w każdej firmie a nawet poszczególnych wzorach wypadają różnie, dlatego pod każdym modelem bucika znajdują się długości wkładek odpowiadające danemu rozmiarowi, dzięki czemu bez problemu dobierzecie ten właściwy :)

Przy bucikach Attipas rozmiarówka podana jest w postaci jednego ze zdjęci produktu.

Produkt dodany do ulubionych
Product added to compare.