Lista produktów marki Bobux

Aktywne filtry

Historia firmy Bobux

Bobux to rodzinna nowozelandzka firma, która powstała 1991 roku. Jej historia zaczęła się gdy Chris i Colleen Bennett postanowili samodzielnie zaprojektować i uszyć kapcie dla swojej dziewięciomiesięcznej córki Chloe, wchodzącej w fazę wstawania i pierwszych kroków. Powodem był brak wygodnego i miękkiego obuwia do nauki chodzenia dostępnego na rynku. W tamtej chwili większość butów miała sztywne podeszwy i ciągle rozwiązujące się sznurówki. Nie było to ani wygodne, ani zdrowe dla małych stópek. Stworzone przez nich kapcie miały podeszwę z naturalnej zamszowej skóry, co powodowało, że były bardzo miękkie, a wiązania zastąpiono wygodnymi w zakładaniu gumkami. Tak powstała innowacyjna konstrukcja Bobuxa zwana Soft Sole. Pomysł Chrisa i Colleen szybko został zaaprobowany wśród ich znajomych, dla których stworzyli identyczne pary. W związku z ciągle rosnącym zainteresowaniem państwo Bennet postanowili zająć się produkcją opatentowanych kapci na większą skalę tworząc markę Bobux.

Filozofia marki

Najważniejszą dewizą firmy Bobux jest zapewnienie zdrowego rozwoju stopy oraz wygody. Buciki Bobux są projektowane w taki sposób, aby stopa w bucie zachowywała się podobnie do bosej stopy, zapewniając jej naturalną pozycję i rozwój.

Certyfikaty i wyróżnienia

Firma Bobux w ciągu swej historii otrzymała wiele certyfikatów i wyróżnień za tworzenie zdrowego obuwia oraz absolutny brak szkodliwych substancji w procesie tworzenia. Otrzymali oni znak "Zdrowa Stopa". Daje to gwarancję bezpieczeństwa dla naszych pociech. Oprócz zdrowotnych aspektów Bobux nagradzany był także za doskonały i niepowtarzalny design. Najważniejsze wyróżnienia zdobyte przez firmę to czołowe miejsca w Junior Design Awards za projekt i jakość wykonania. Bobux Xplorer zdobył pierwsze miejsce w kategorii Wybór Rodziców. Pierwsze miejsca również za unikatowy design od Designers Institute oraz Reddot Design.

 

Współczesne buty Bobux

Przez wszystkie lata firma Bobux rozrosła się o szereg innych butów sprzedawanych na całym świecie. Ich buciki podzielone są na serie dla różnych grup wiekowych i przy współpracy z pediatrami oraz fizjoterapeutami zostały dostosowane dla dzieci które dopiero uczą się chodzić (step-up), które chodzą już całkiem pewnie (i-walk), oraz takich które częściej biegają niż chodzą (kid +). Bobux wciąż jest to marka, która słynie ze zdrowotnego podejścia do tworzenia obuwia dla dzieci, tylko obecnie dodatkowo jest to potwierdzone szeregiem badań laboratoryjnych i opinią cenionych specjalistów w dziedzinie zdrowia i rozwoju dziecięcych stóp.

Jeśli szukasz wyprzedaży i promocji sprawdź Outlet

Wyprzedaż - Outlet Bobux

bobux

Produkt dodany do ulubionych
Product added to compare.