Rabat 20% na hasło MIKOŁAJKI20

Darmowa dostawa od 249 zł

Dlaczego zakup dobrych butów dla dziecka to inwestycja w jego przyszłość?
3.jpg

Przeglądając ostatnio grupy dla mam napotkałam opinie, że po co inwestować w buty dla dziecka skoro my jak byliśmy mali nie mieliśmy takiego wyboru, a nic nam nie jest. Nie do końca mogę się z tym zgodzić, a w zasadzie to wcale się nie zgadzam. Czy jak my byliśmy mali dostępne były buty takie jak teraz można kupić w hipermarkecie albo sieciówce, robione są taśmowo z całkowitym pominięciem zasad tworzenia dobrego obuwia?


Owszem, dawniej wybór bucików nie był tak duży jak jest teraz, ale jak już udało się dziecku jakieś buty kupić to były one robione przez szewców, w zakładach gdzie ludzie z odpowiednim wykształceniem tworzyli je w należyty sposób. W taki sposób, aby podeszwa nie uciekała na boki, nie wykrzywiała się powodując wadę którą później mała stópka podatna na różne deformacje będzie powielać nawet jak już wyrośnie z felernego obuwia. Zdarzało się również, że dzieci nosiły buty po starszym rodzeństwie i kuzynostwie, Ci co mieli szczęście trafiali na sztuki po "zdrowych" stopach, a Ci mniej fartowni odziedziczali wraz z butami wady stóp poprzedników. Buci dla dzieci sotępne w sieciówkach czy marketach zazwyczaj produkowane są taśmowo nie uwzględniając w żaden sposób potrzeb stopy dziecka na danym etapie rozwoju. To powoduje, że często odwiedzają mnie w sklepie rodzice, którzy nie pytają o dobre buty dla swoich dzieci, a o buty profilaktyczne lub korekcyjne, przyznając, że zbagatelizowali temat od początku, a teraz pozostaje już tylko leczyć bo na zapobieganie jest za późno. Ogromna ilość dzieci w obecnych czasach ma wady stóp, które wymagają kosztownej rehabilitacji i jeszcze kosztowniejszego obuwia. Buciki ortopedyczne robione na zamówienie potrafią kosztować nawet 800-900 zł. Jak wiadomo od wad stóp ucierpieć może również kręgosłup i cały układ ruchowy!

Dlatego wybierając już pierwsze buciki dla swojego maluszka wybierzcie takie, które będą wspierać prawidłowy rozwój stóp od pierwszych kroczków! Gdy raz kupicie takie buty już nie będziecie chcieli innych, bo gołym okiem widać jaki to komfort dla dziecka, kiedy na nóżkach ma właściwe obuwie. Takie właśnie buty znajdziecie w Muni Shoes, robione przez wykwalifikowanych szewców uwzględniające kształt stopy i jej specyfikę na każdym etapie rozwoju dziecka. Wyprodukowane z wysokogatunkowych skór lub tkanin a do tego lekkie, wygodne i oczywiście pięknie wyglądające. I pamiętajcie drodzy rodzice, dobre obuwie to nie fanaberia, a inwestycja w zdrowie i przyszłość Waszego malucha!


do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl